Írd be, mit keresel:

Fekete-erdő torta – kihagyhatatlan klasszikus egyszerűen

A Fekete-erdő az egyik legistenibb, ugyanakkor legegyszerűbb torta, nem is véletlen, hogy világszerte olyan népszerű. A csokoládé, tejszínhab és meggy hármasa egyszerűen tökéletes, egyáltalán nem bonyolult otthon elkészíteni, és tuti, hogy mindig sikert arat. Ez az az ünnepi finomság, amivel nem lehet melléfogni!

Cookta - 2023.12.23.
Fekete-erdő torta – kihagyhatatlan klasszikus egyszerűen

Könnyű csokis piskóta, lágy vaníliás tejszínhab és pikáns meggy, ilyen egyszerű a Fekete-erdő torta, ami gyakorlatilag elronthatatlan, ha betartunk néhány alapszabályt. Ilyen például, hogy a piskótához nagyon habosra felverjük a tojásokat, így kerül bele sok levegő, és ettől lesz olyan könnyű és puha a tészta, de ilyen az is, hogy a tejszínhabhoz zsírosabb és jól lehűtött habtejszínt használjunk, ez fog szépen felverődni, és ad tartós, selymesen lágy habot, amit a csokis piskóta és reszelt csoki édessége miatt elég kevés cukorral és egy kis vaníliával ízesíteni.

Ha tehetjük, a csokis piskótát érdemes előző nap megsütni, majd kihűlés után frissentartó fóliába csomagolva tartani az összeállításig – a tészta állaga sokkal jobb lesz, nem morzsálódik, és jobban magába szívja a pikáns meggylevet. Klasszikusan cseresznyepálinka is kerül a meggyhez, de rummal vagy rumaromával is készíthetjük, amit érdemes a meggyel összeforralni – így gyerekek is nyugodtan ehetnek az ünnepi finomságból.

Fekete-erdő torta

Hozzávalók:
A csokis piskótához:

  • 4 tojás
  • 10 dkg porcukor
  • 7 dkg liszt
  • 5 dkg kakaópor
  • 1 kávéskanál sütőpor

Valamint:

  • 4 dl hideg habtejszín
  • 3+5 dkg porcukor
  • 1 teáskanál vanília-kivonat
  • 50 dkg fagyasztott meggy
  • kevés rum vagy rumaroma
  • 10 dkg étcsokoládé

Elkészítés: A csokis piskótához a tojásokat egy keverőtálba felütjük, és a porcukorral 5-6 perc alatt elektromos habverővel nagyon habosra, majdnem fehérre verjük. Több részletben hozzászitáljuk a kakaóval és sütőporral vegtett lisztet, egy spatulával mindig finoman összeforgatva, hogy minél kevésbé törjön össze a hab. Kikent, lisztezett kapcsos tortaformába öntjük, a tetejét elsimítjuk, és 180 fokos sütőbe tolva, légkeverés mellett 18-20 perc alatt tűpróbáig sütjük. A sütőből kivéve 20 percet pihentetjük, majd a formából kivéve, rácsra téve hagyjuk teljesen kihűlni.

A meggyet hagyjuk kiolvadni, majd egy lábasba tesszük 5 dkg porcukorral és kevés rummal vagy rumaromával, felforraljuk, és 5 percig kevergetve főzzük, félretesszük. Az étcsokoládét lereszeljük. A jól behűtött habtejszínt keverőtálba tesszük, és elektromos habverővel elkezdjük felverni, amikor már kezd keményedni, hozzáadunk 3 dkg porcukrot és 1 teáskanál vanília-kivonatot, és szép keményre verjük.

A csokis piskótát 3 lapba vágjuk, az alját tortatálra tesszük, meglocsoljuk a meggy levével, néhány kanál tejszínhabot teszünk rá, megpotyogtatjuk meggyel. Jöhet egy réteg csokis piskóta, meggylé, tejszínhab és meggypotyogtatás, majd befedjük a piskóta tetejével, ezt is meglocsoljuk meggylével. A tortát vékonyan bevonjuk tejszínhabbal, körben és a tetején is meghintjük a lereszelt csokival. A maradék tejszínt habzsákba töltjük, és a torta tetejét kidíszítjük vele, illetve a maradék meggyel. Legalább 3 órára hűtőbe tesszük tálalás előtt, hogy kellően lehűljön, és az ízek összeérjenek.

Diéták

Ajánlott cikkek

Top cikkek

TRÜKKÖZZ A KONYHÁBAN!

Szezonális ötletek

Sütemények

Palacsinta @csokibolondoknak Palacsinta @csokibolondoknak
2016.05.01.
A palacsinta ezer és egy változatban készülhet, de az egyik legnagyobb kedvenc minden bizonnyal a csokis. Lehet kakaós, csokikrémes, nutellás, csokiszósszal meglocsolt, mindegyik favorit. Mi most a palacsintatésztát csokiztuk össze.Egy apró ötlet csupán a liszt egy részét kakaóporral kiváltani, mégis hihetetlenül illatos és finom, intenzíven csokis élményben lehet részünk. Szerencsére a tészta tulajdonságai nem nagyon változnak, a sütésnél nem kell jobban figyelni.